Kto je Palazoglu?

Palazoglu je turecká firma, ktorá sa venuje výrobe a predaju poľnohospodárskych prívesov, návesov, vlečiek a cisterien.

Palazoglu – História

Firmu Palazoglu založil v roku 1954 Selami Palaz, ktorý bol priekopníkom v objavovaní poľnohospodárskej techniky, ktorá by farmárom pomáhala uľahčiť prácu. Hoci vznikla firma v 20. storočí, dokázala sa vízia a misia zosnulého Selamiho Palaz preniesť aj do 21. storočia, kedy firma stále prezentuje svoje charakteristické črty.

 

Selami Palaz - Palazoglu
Palaz Selami - História Palazoglu

Spojenie tradície a inovácie bolo vždy tajomstvom spoločnosti Palazoglu. Spoločnosť bola založená v roku 1954 a rozrástla sa z malej kováčskej dielne na výrobný závod pneumatických prívesov na kone a ďalej na prívesy na traktory.

Pokrok a rozvoj boli vždy súčasťou spoločnosti a viedli ju k tomu, čím je dnes. Palazoglu je popredným výrobcom poľnohospodárskych prívesov v Turecku so svojimi viac ako 150 domácimi partnermi.

 

Apríl 1950

Selami Palaz emigroval z Grécka do Turecka, kde pracoval od mladého veku pri poľnohospodárskych strojoch.              V Turecku začal s produkciou poľnohospodárskych pluhov.

Palaz S.

Z výrobcu pluhov výrobca prívesov

Júl 1954

Palazoğlu sa podarilo v krátkom čase presláviť ako značke pluhu vďaka skúsenostiam Selamiho Palaza a jeho politike kvality a poctivosti. Palazoğlu predával svoje výrobky v dielni, kým vo svojej oblasti nezačal nachádzať Palazoğlu predajcov. Palazoğlu dostal veľa žiadostí o partnerstvo a v krátkom čase vytvoril prvú sieť predajcov.

 

Prečo nevyrábaš prívesy a vlečky?

Túto otázku sa niektorí klienti a predajcovia začali pýtať po úspešnom období pluhov. Myšlienka výroby poľnohospodárskych prívesov a vlečiek nebola Selamimu Palazovi cudzia, pretože prívesy vyrábal, keď pracoval pre gréckeho výrobcu poľnohospodárskych strojov.

Tím Palazoğlu zameraný na prívesy bol založený v roku 1954. A začal vyrábať drevené prívesy na kone. Úspech sa dostavil v krátkom čase ako pri výrobe pluhu. Meno Palazoğlu sa začalo ozývať aj mimo regiónu. Po ďalšom úspešnom období konských prívesov sa Palazoğlu rozhodol vyrábať prívesy za traktory podľa požiadaviek prosperujúceho poľnohospodárskeho sektora.

 

Tím Palazoglu
Palazoglu prvá vlečka
Palazoglu vlečka história

Palazoglu veľkovýroba

Palazoglu potreboval viac strojov, aby dokázal rýchlejšie vyrábať prívesy, vlečky a tiež zlepšiť kvalitu. Až druhá generácia postavila továreň, aby dokázal osloviť a zásobovať viac ľudí a farmárov. Po presťahovaní do novej továrne sa dosiahla kapacita 1 500 ks/rok. Chvíľu dokonca produkovali maximálnu možnú kapacitu.

Zahraniční partneri sa pripojili k sieti Palazoğlu a dopyt sa každým dňom zvyšoval. Zlepšili svoju továreň a dosiahli kapacitu 2 500 kusov ročne. Majú partnerov vo všetkých tureckých mestách a zahraničných partnerov zo 4 kontinentoch.

Palazoğlu sa stal popredným výrobcom traktorových prívesov v Turecku s touto výrobnou kapacitou a partnerskou sieťou sa postupne rozširuje aj do sveta.

Na Slovensku ho môžete nájsť u nás v OTTO AGROS a vybrať si môžete z celého portfólia poľnohospodárskych prívesov a vlečiek.

Vývoj značky Palazoglu

Logo Palazoğlu bolo zmenené na moderný vzhľad ako indikátor inovácie. Značky HEXAGONA a PALAZ Sú plne zamerané na zahraničné trhy

Palazoglu Slovensko

Palazoglu produkty

Rozmedzie produktov Palazoglu sa pohybuje medzi 1 tonou a 30 tonami. Palazoglu vyrába nižšie uvedené produkty s vysokým štandardom kvality.